• OSMANAĞA MAH.HALİTAĞA CAD.FUAT BEY İŞHANI NO:11 KAT 4
  • Telefon: 0505 312 29 37
  • 0216 349 25 13

KADIKÖY YARGI AKADEMİ ALES KURSU

  • OSMANAĞA MAH.HALİTAĞA CAD.FUAT BEY İŞHANI NO:11 KAT 4
  • 0 (505) 312-2937
  • 0 (216) 349-2513

E-Bülten

KADIKÖY YARGI AKADEMİ ALES KURSU

20 yıllık tecrübeli kadromuzla, ales hazırlıkta yüksek başarı oranımızla İstanbul'da profesyonel eğitim anlayışıyla siz de başarılı olabilirsiniz.                                                               

                                                                                ALES HAZIRLIKTA TECRÜBELİ KADROMUZ.

Matematik:Hami Yakar / Erhan Yunus Demir 

Türkçe: Hülya Konca Çelebi / Eren Özkara

Geometri:İsmet Özbay

KAZANMA GARANTİLİ

                             2024 SONBAHAR DÖNEMİ ALES KURS PROGRAMIMIZ

 

HAFTA SONU SABAH

 Matematik +Türkçe+Geometri+Mantık

Başlama Tarihi

  14 EYLÜL 2024

Toplam Ders

 120 Saat Ders 

Ders Günleri

CUMARTESİ-PAZAR

Ders saatleri

 10.00- 14.00 

Peşin   Ücret

 15.000 TL

Taksitli Ücret

 18.000 TL  (3 Taksit)

 

HAFTA İÇİ SABAH

 Matematik +Türkçe+Geometri+Mantık

Başlama Tarihi

17 EYLÜL 2024 

Toplam Ders

 120 Saat Ders 

Ders Günleri

SALI-PERŞEMBE

Ders saatleri

 10.00- 14.00

Peşin   Ücret

 15.000 TL

Taksitli Ücret

 18.000 TL   (3 Taksit)

 

 DERS SAATLERİ DIŞINDA 120 SAAT ETÜT + SORU ÇÖZÜMÜ YAPILACAKTIR.
MATEMATİK SEVİYE SINIFLARI
YARGI YAYINLARI KONU ANLATIMLI SET
YARGI YAYINLARI SORU BANKASI
YARGI YAYINLARI ÇEK KOPAR TEST KİTABI
YARGI YAYINLARI YAPRAK TESTLER
YARGI YAYINLARI TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVLARI

 

Ales Kursu ile ilgili sık sorulan sorular?

Ales Kursu ne zaman başlıyor?

Ales 3 dönem yapıldığı için ales kursu olarak kurslarımız kasım döneminde yapılan ales için ales kursumuz eylül ayının ilk haftasında , mayıs döneminde yapılan ales 2 için ales kursu olarak derslerimiz Ocak ayının ilk haftası ve eylül döneminde yapılan ales 3 için haziran ayının ikinci haftası ales kursu olarak derslerimiz başlamaktadır.

Ales için süre az olduğu için ales konuları sınava kadar bitirilebiliyor mu ? Ders saatleri yeterli oluyor mu?

2004 yılından beridir ales hazırlıkta aynı öğretmen kadrosu ile ales kursu olarak ales eğitimi verdiğimiz ve hocalarımız ales sistemine hakim olduğu için gerektiğinde ek derslerle konular sınavdan önce bitirilmektedir.Sınava 2 hafta kala konular bitirip 2 hafta boyunca geçmiş dönemde çıkmış ales soruları deneme sınavı olarak yapılıp çıkmış ales soru çözümleri yapılmaktadır. Ayrıca sayısal ve sözel mantık alanında kısa yoldan soru çözme yöntemleri öğretilmektedir.

Ales kursu olarak kurs ne zamana kadar devam ediyor?

Ales kursu olarak derslermiz sınav haftasına kadar devam etmektedir.

Dersler dışında etütler ve soru çözümleri yapılıyor mu?

Etütler ve soru çözümleri ders günleri dersler bittikten sonra yapılmaktadır.Ayrıca hocalarımız kursta olduğu için istediğinizde birebir sorularınızı da hocalarımıza rahatlıkla sorabilirsiniz.

 

 

 

KADIKÖY YARGI AKADEMİ ALES KURSLARI

Ales hazırlıkta en tecrübeli öğretmen kadrosuyla İstanbul'un en başarılı en iyi Ales kursu.
İstanbul'da Matematik seviyesine göre eğitim veren ve farklı seçeneklerde en çok sınıf açan tek kurumuz.
20 yıllık tecrübeli öğretmen kadromuzla sizi de aleste başarıya ulaştırma konusunda iddialıyız.

Kadıköy Yargı Akademi İstanbul da ales kursları arasında 2004 yılında önce Kadıköy Çözüm Akademi olarak eğitim hayatına başlayan ve özellikle Ales Kursu alanında başarısıyla İstanbul da adını duyurmayı başaran ve İstanbul da en iyi ales kursu olma konusunda ilk sırada yer alan Kadıköy Çözüm Akademi 2018 yılında ulusal düzeyde Türkiye'nin önde gelen yayını olan Yargı Yayınlarıyla gücünü birleştirerek Kadıköy Yargı Akademi olarak faaliyetlerine devam etmiştir. Kadıköy Yargı Akademi adını aldıktan sonra da Ales alanında başarısını kanıtlamış aynı kadro ile Kadıköy Yargı Akademi adı altında Ales hazırlık kursu olarak yoluna devam ederek Ales alanında profesyonelleşmiş kurs olma özelliğini sürdürmüştür. Yılların tecrübesiyle her seviyede kursiyerimizi başarıya ulaştırma konusunda deneyim kazanmış kadromuzla ales hazırlıkta en yüksek kitlesel başarıyı yakalayan ales kursu olarak her yıl daha da başarı çıtasını yükselterek İstanbul ales kursları arasında en iyi ales kursu olma iddiasını sürdürmekteyiz.Tecrübeli kadromuzla ales alanında yüksek başarı oranıyla ales kursları arasında en çok tercih edilen kurs olan Kadıköy Yargı Akademi kaliteli eğitimi ve zengin ales kaynaklarıyla da farkını ortaya koymuştur.Kadıköy Yargı Akademi İstanbul 'da en iyi ales kursları arasında ilk sırada yer alan en iyi ales kursu olma özelliğine sahiptir.

 

Akademik Lisansüstü Eğitim Sınavı (ALES) Nedir?

ALES Nedir? 
 
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı(ALES), ÖSYM tarafından her yıl iki kez ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde uygulanan bir sınavdır. Bu sınava bir lisans programından mezun olmuş ya da mezun olacak durumda bulunanlar, bir yüksek lisans programından mezun olmuş ya da mezun olacak durumda bulunanlar katılabilir. 
ALES'ten elde edilecek puanlar yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, çevirmen ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolara naklen atamalarda, ülkemizde veya yurtdışında lisansüstü eğitim programlarına girişte; YLSY(Yurt Dışına Lisanüstü Eğitim görmek üzere gönderilecek Öğrencileri Seçme Sınavı) programlarına başvuruda kullanılabilir.
ALES'te her biri 50'şer sorudan sayısal ve sözel olmak üzere 2 test grubu mevcuttur. ALES'te 100 soru için verilen süre 150 dakikadır(2,5 saat). 
 
ALES'te sayısal testi, sıralama, çözümleme, analiz etme, yorumlama  ve mantıksal akıl yürütme gibi daha çok ileri düşünme becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır.
ALES'te sözel testi, temel dilbilgisi becerilerinin yanı sıra daha çok sözel akıl yürütme becerilerini ölçmeyi amaçlamaktadır.
ALES'te hesaplanacak puan türüne göre çözülen testler ve testlerin ağırlıkları değişmektedir. Eşit ağırlık puanı hesaplanırken sayısal testi %50, sözel testi %50 olarak baz alınacaktır.
 
 

Geçerli Olan Test Ağırlıkları

Puan Türü

Sayısal

Sözel

Sayısal Ağırlıklı Puan

0,75

0,25

Sözel Ağırlıklı Puan

0,25

0,75

EA Ağırlıklı Puan

0,50

0,50

 
Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme Yerleştirme (YLSY)

YLSY, yurtdışına lisansüstü eğitim için gönderilecek öğrencileri seçme ve yerleştirme programıdır.
 

YLSY’e Nasıl Başvurulur?

YLSY’ye başvuru İKİ AŞAMALI olarak gerçekleştirilir:
 
A) BİRİNCİ AŞAMA (Seçme / ALES puanı üstünlüğüne göre sözlü sınava çağrılmaya hak kazanma):
 
1) Adaylar BAŞVURABİLECEK LİSANS MEZUNİYET ALANLARI sütununda mezun oldukları lisans bölümünün adı varsa ALES puanlarını kullanarak LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GRUPLARI sütunundan en fazla 30 (otuz) tercih yapabilecektir.
2) ALES puan üstünlüğüne göre 3 (üç) katı aday arasına girdikleri LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GRUBU için sözlü sınava çağrılmaya hak kazanacaklardır.
Yani ilk aşamada kurum seçimi yapılmayacak, alan seçimi yapılacaktır.
 
B) İKİNCİ AŞAMA (Yerleştirme / sözlü sınavına girilen lisansüstü öğrenim grubu için açılan kurum kontenjanlarına YLSY puan üstünlüğüne göre yerleşmeye hak kazanma):

1) ALES puanının %40’ı, sözlü sınav puanının %40’ı ve lisans mezuniyet notunun %20’sinin hesaplanmasıyla belirlenen YLSY puanı 70 ve üzeri olan adaylar kurum tercihi yapmaya hak kazanacaklardır.
2) YLSY puanı 70 ve üzeri olan adaylar, sözlü sınavına girdikleri lisansüstü öğrenim grubu için açılan kurum kontenjanları arasından en fazla 30 (otuz) tercih yapabileceklerdir.
3) Adaylar YLSY puanı üstünlüğüne göre kurum kontenjanlarına yerleştirilecektir.
 

Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme Yerleştirme (YLSY)

YLSY; Üniversitelerin öğretim elemanı ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü (TPAO), T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD) ve Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü gibi devlet kurumlarının uzman personel ihtiyacının karşılanması amacıyla T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilen resmi burstur.
 
YLSY adayları öncelikli olarak -her sene üniversitelerin ve kurumların ihtiyaçlarına göre güncellenerek yayınlanan- kılavuzda yer alan bir üniversite ya da kurumun kadrosuna yerleştirilmek için başvuruda bulunurlar (Başvuru koşulları, yerleştirme öncesi yayınlanan kılavuzda ayrıntılı olarak belirtilmektedir). Adayların seçilmesi ve kadrolara yerleştirilmesi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilir. Yerleştirmesi yapılan bursiyer adayları kendilerinden istenilen diğer evrak işlemleri yapılana kadar aday bursiyer durumundadırlar. Gerekli tüm işlemlerini yapan adaylar artık YLSY kapsamında resmi burslu statüsündedirler ve yurtdışında eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye döndüklerinde çalışacakları kurumların kadrolarına yerleştirmeleri yapılmış durumdadırlar. Bursiyerler, bursu kazanmadan önce bir işte çalışıyorlarsa yurtiçinde ya da yurtdışında öğrenimlerine başlamadan önce istifa etmeleri gerekmektedir. Ayrıca YLSY’de;


Yurt dışında lisansüstü öğrenim yapmaya hak kazanan ve öğrenim görecekleri ülkelerdeki üniversitelerce istenen yeterli yabancı dil puanına (TOEFL’dan 80, IELTS’den 6, DAFT’dan C2) sahip olmayan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının işbirliğinde yurt içinde açılacak olan yabancı dil kurslarına alınacaklardır. Yurt içi dil kursu süresi 6 aydır Yurt içi ve yurt dışı dil kursu toplamı 1 yıldır. Bu süre içerisinde yeterli yabancı dil puanını alamayanlara 6 aya kadar ek süre verilebilir.
Öğrencilerin, yabancı dil seviye tespit sınav sonucunda aldıkları puanlara göre yurt içinde kurlar halinde düzenlenecek olan yabancı dil kurslarına devam etmeleri ve kur sonunda sınavlara katılmaları gerekmektedir.
 
YLSY’de yerleştirmeniz yapıldıktan bir sonraki aşama evrak ve senet teslimi aşamasıdır. Eğer siz bu aşamada evraklarınızı ve senedinizi teslim etmişseniz ve bu teslimattan sonra gitmekten vazgeçiyorsanız bir sonraki sene başvuru hakkınız olmaz. Ama bu evrak ve senet teslimini yapmamışsanız, sadece yerleştirmeniz olmuşsa vazgeçebilirsiniz. Bu durumda bir sonraki sene başvuru hakkını kaybetmeniz söz konusu olmaz, yeniden başvurabilirsiniz. Önemli olan evrak ve senet tesliminden önce mi sonra mı vazgeçtiğinizdir.
 
YLSY ile yurtdışına giden bir kişi öğrenci statüsündedir. Eğitimini tamamlayıp bir kadroya atanmakla geçen sürede kendisine burs hariç bir maaş bağlanmaz, özlük/emeklilik hakları başlamaz.

Yurtiçi ve yurtdışı görevlendirmelerinizde Taahhütname ve Kefaletname Senedi imzalamak zorundasınız. İstifa ve başarısızlık durumlarında ise söz konusu senet hükümlülüğünü yerine getirmek zorundasınızdır.
 
YLSY İle “yurtdışında” yüksek lisans ve doktora yapar ve ülkeye döndüğünüzdeyse yerleştirildiğiniz üniversitede Arş. Gör. Dr.; kurumda ise uzman olarak işe başlarsınız. Zorunlu hizmetiniz ise yurtdışında eğitim aldığınız için yurtdışında kaldığınız sürenin iki katıdır.
 
Öğretim Üyeliğine atanmak için bazı belli şartlar olduğundan, doktora eğitiminizi ne şekilde (Yurtiçi, yurtdışı, öyp, ylsy vb) tamamlarsanız tamamlayın yardımcı doçent olarak atanmak için üniversitelerin ilgili şartlarını sağlamanız, kadro ilanına başvurmanız ve kazanmanız gerekmektedir.
 
TPAO, TCDD ve Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü gibi devlet kurumları adına burs kazanan adayların eğitimleri sadece yüksek lisansı kapsamaktadır. Üniversiteler adına burs kazanan adayların eğitimleriyse yüksek lisans ve doktorayı kapsamaktadır.
 
Verilen burs karşılıklı olup, bursiyerlerin yurtiçinde aldıkları dil eğitiminin süresi kadar; yurtdışında eğitim aldıkları sürenin ise iki katı kadar zorunlu hizmet yükümlülükleri bulunmaktadır.

                                                   

KADIKÖY YARGI AKADEMİ HAKKINDA 

Kadıköy Yargı Akademi, 2004 yılından beridir Ales Kursu alanında eğitim veren sınavlarda uzmanlaşmış öğretmen kadrosuyla İstanbul'da en iyi ve iddialı Ales Kursu olma özelliğine sahiptir.

Kadıköy Yargı Akademi,öğrencilerine sınav kazandırmayı ve öğrencilerinin sınavlarda en iyi puan almalarını prensip edinmiş bir kadro ile yıllardır  Ales alanında yüzlerce öğrencisinin sınav kazanmasına katkı sağlayan kurs olma özelliğine sahiptir.

Kadıköy Yargı Akademi, Ales hazırlıkta uzmanlaşmış kadro ile sınav sistemine uygun eğitim vererek her yıl sınavlarda bir çok birebir soru isabet ettirmeyi başarmış ve öğrencilerinin sınavlarda yüksek başarı kazanmasında katkı sağlayan kurs olma özelliğine sahiptir

Kadıköy Yargı Akademi, öğrenci ve başarı odaklı eğitim anlayışıyla, tecrübeli kadrosuyla öğrencilerine en iyi eğitim vermeyi,öğrencilerini sınavlara en iyi şekilde eksiksiz şekilde hazırlamayı amaç edinmiş bir kadroyla eğitim faaliyetine her yıl daha fazla başarıyı ekleyerek İstanbul'da  Ales Kursları alanında önde gelen kurs olmayı başabilmiştir.

Kadıköy Yargı Akademi,İstanbul'da Ales kursu olarak daha fazla ders saati eğitim vererek ,daha fazla etüt ve genel tekrar yaparak, daha fazla test vererek öğrencilerini sınavlara en iyi şekilde hazırlayıp,sınavlarda en yüksek başarıyı sağlamaları konusunda her zaman öğrencilerine destek olmuştur. 

Kadıköy Yargı Akademi,yıllardır Ales alanında ders veren tecrübeli kadrosuyla,kaliteli eğitimiyle ve yüksek başarı oranıyla adını İstanbul'da duyurmayı başarmış bir ales kursu olma özelliğine sahiptir.

Kadıköy Yargı Akademi, Ales kursu alanında geçmiş dönemlerde gelen başarılı olmuş, kursumuzdan eğitim kalitesinden ve kadrosundan memnun kalmış öğrencilerimiz tarafından tavsiye edilmesi sebebiyle sadece Kadıköy veya Anadolu Yakası'ndan değil, İstanbul'da Avrupa Yakası'nda da Beşiktaş , Şişli, Mecidiyeköy, Sarıyer, Levent, Fatih, Esenler, Eminönü gibi bölgelerden gelen öğrencilere sahip İstanbul genelinde tanınmışlığa sahip kurstur.

 

 

 

 

 

KURSLARIMIZ                                                                             

Ales Kursu

Ales Kursları

Kadıköy Ales Kursu 

Maltepe Ales Kursu 

Ataşehir Ales Kursu 

Üsküdar Ales Kursu 

Bostancı Ales Kursu

Kartal Ales Kursu 

Pendik Ales Kursu 

Beşiktaş Ales Kursu 

Mecidiyeköy Ales Kursu

Şişli Ales Kursu

ales kursu istanbul

levent ales kursu

ales kursu maltepe

ales kursu üsküdar

ales kursu ataşehir 

en iyi ales kursu

anadolu yakası ales kursu 

ales kursu kadıköy 

ales kursları maltepe

ales kursu ataşehir

kartal ales kursu

maltepe ales kursları

ataşehir ales kursları

ales kursu kadıköy

ales kursları kadıköy

levent ales kursları

şişli ales kursları

beşiktaş ales kursları

 

 

Ales kursu , istanbul ales kursu , kadıköy çözüm akademi , maltepe ales kursu , üsküdar ales kursu , maltepe ales kursları , ataşehir ales kursu , en iyi ales kursu , istanbul ales kursu , beşiktaş ales kursu , ümraniye ales kursu , anadolu yakası ales kursu , istanbul en başarılı ales kursu , ales kursu maltepe , ales kursu beşiktaş , ales kursu mecidiyeköy , istanbul en iyi ales kursu ,kartal ales kursu , maltepe ales kursu , ataşehir ales kursu , ataşehir ales kursları , maltepe ales kursları , beşiktaş ales kursu , ataşehir en iyi ales kursu 

 

WhatsApp